Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyczyny przedwczesnego wytrysku
#1
Przedwczesny wytrysk dotyka sporej grupy panów w naszym kraju i nie tylko. Jest to ogromny problem dla mężczyzny, gdy nie potrafi podczas stosunku zadowolić swojej partnerki. 


[Obrazek: smutek.jpeg]


Niejednokrotnie przedwczesny wytrysk doprowadza do obniżenia samooceny mężczyzny cierpiącego z tego powodu. Przyczyny przedwczesnego wytrysku są dwie. Może to być przyczyna psychiczna lub organiczna. Psychologiczna przyczyna leży w nas samych. Na jakość życia seksualnego bardzo duży wpływ ma psychiczne samopoczucie. Przedwczesnemu wytryskowi z przyczyn psychicznych sprzyja nadmierna wrażliwość na bodźce seksualne, szczególnie problem ten dotyczy młodych mężczyzn rozpoczynających dopiero swoje życie seksualne, ale wiek nie jest tu regułą oraz utrwalane reakcje nerwicowe. Reakcje nerwicowe wiążą się z odczuwanym przez mężczyznę lekiem. Jest to tak zwana samonakręcalna się spirala. 

Kolejnym powodem przedwczesnego wytrysku są przyczyny organiczne. Do problemów organicznych zaliczają się przede wszystkim nałogi zarówno alkoholowe jak i narkotyczne, choroby takie jak cukrzyca, schorzenia neurologiczne, starzenie się, nadwrażliwość żołędzi, zbyt krótkie wędzidełko żołędzi. Najwięcej przypadków przedwczesnego wytrysku ma jednak swoje podłoże w psychice. Warto leczyć przyczyny jak i objawy. Czasami do leczenia przedwczesnego wytrysku nie potrzeba zażywać lekarstw. Dobre nastawienie, zrelaksowanie się i wiara w swoje możliwość mogą zdziałać cuda. Dobrym sposobem na walkę z przedwczesnym wytryskiem są również ćwiczenia, zarówno samodzielne jak i z partnerką. 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości